Prosty sposób na to, aby zarabiać więcej

Wiele razy w Twoim życiu się pewnie przewinęło sformułowanie “Rób to co kochasz, a pieniądze przyjdą same”. I jak bardzo trywialnie by to nie brzmiało to często tak w istocie jest. Zostały nawet przeprowadzone badania, które wykazały, że szczęśliwi ludzie zarabiają więcej. I gdyby zatrzymać się w tym miejscu to mogłoby to wydawać się nam płytkie – no tak, znowu wszystko się kręci dookoła pieniądza. Nie poprzestawajmy jednak na tym i zadajmy sobie kolejne pytanie: skoro szczęśliwi zarabiają więcej to co sprawia, że są szczęśliwi?

Informatyką interesowałem się już od dawna – pamiętam jak już w podstawówce regularnie biegałem do kiosku aby kupić najnowszy numer “Komputer Świata”. Zaczynając gimnazjum nie tylko doczekałem się swojego pierwszego PC-ta, ale i zacząłem programować w C++. Wiem, że na tak wczesnym etapie niezbyt często spotyka się osoby, które wiedzą co chcą robić w życiu. Dla mnie jednak było jasne, że chcę zostać programistą. A pomimo to, życie potoczyło się dość przewrotnie.

Czym dłużej kontynuowałem zaoczne studia, tym bardziej zdawałem sobie sprawę, że nie jest to do końca to co bym chciał robić całe życie. W międzyczasie zacząłem już regularnie pracować w naszym małym rodzinnym biznesie (branża budowlana) i było mi z tym dobrze.

Ja, budowlaniec. 5 lat temu.

Lubiłem to, ale nadal chciałem ukończyć studia a siebie wyobrażałem jako programistę (tak trochę na siłę, nie chcąc chyba przyznać, że straciłem zapał). W tamtym momencie nie miałem jeszcze pojęcia o sieciach. I to właśnie wtedy przekonałem się jak wiele może zmienić poznanie jednej osoby. Był to kolega ze studiów, sieciowiec. I żeby nie owijać w bawełnę, pozwolę sobie przytoczyć rekomendację na LinkedIn, którą mu napisałem w miesiąc po zdaniu CCNA:

Networking adventure started for each of us differently – ones found by themselves that „This is it!”, others got inspired by people already working in networking. I’m in this second group and I’m really grateful that I had chance to meet Adam – very skilled network engineer who except of very wide knowledge has also other very important skill – ability to infect others with his passion. I would like to thank you Adam for inspiring me to become expert in that IT branch. You have shown me one most important thing – simply how “cool” networking is.

Damian Michalak

I po kilku dyskusjach na korytarzach Politechniki Poznańskiej wszystko potoczyło się bardzo szybko. Akademia Sieci Cisco, której nie ukończyłbym bez wsparcia rodziny, wieczory spędzone na oglądaniu CBT Nuggets i w końcu na początku 2013 roku decyzja o przeprowadzce do Bydgoszczy i postawienia tam pierwszych kroków na nowej ścieżce kariery.

Wyspa Młyńska i budynek Opery w Bydgoszczy

Od tamtego momentu spotkałem na swojej drodze wielu wspaniałych ludzi. Robiłem to co mnie interesowało. Każdego dnia (czy też nocy na 12-godzinnej zmianie w pierwszej pracy) wiedziałem, że robię to co lubię i chcę być w tym coraz lepszy. Wiedziałem, że (jak to mówią Amerykanie): “There’s more of that where it came from”

Zaczynając tworzenie tego bloga, jedną z pierwszych zredagowanych stron była strona “O blogu”. Nie bez powodu pojawił się tam cytat Konfucjusza:

Dziś, po czterech latach pracy, podpisuję się pod tym obiema rękami. Uwielbiam swoją pracę i sprawia ona, że jestem szczęśliwy. Tego samego życzę i Tobie!

Aaa… pytasz „a pieniądze?”? Odpowiadam – “Rób to co kochasz, a pieniądze przyjdą same” – udowodnione empirycznie 🙂

A jak zaczęła się Twoja kariera sieciowca?

🗳 Jak przydatna była ta publikacja?

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Brak ocen. Bądź pierwszy!

Dziękujemy za ocenę! Zapraszamy Cię do obserwowania NSS w mediach społecznościowych!

Przykro nam, że ta publikacja okazała się być dla Ciebie nieprzydatna!

Uwaga: Twój głos będzie liczony tylko jeśli udzielisz feedbacku używając formularza poniżej.

Jak możemy poprawić tę publikację?

Damian Michalak
Network Consultant, Twórca Na Styku Sieci